| jacexoxo a întrebat:

Salut, doresc sa-mi cumpar o placa video, de pe cel.ro, si nu are niciun review, costa 1170 de lei. Sa am incredere in ei? Voi ati cumparat de pe cel.ro un produs fara review, si daca da, cum a sosit?

5 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Cauta review-uri pe alte platforme, ca nu cel.ro produce placa video, ci compania careia ii poarta numele.
De la cel.ro am cumparat de mai multe ori, si nu am avut probleme.

| NLS a răspuns:

1) au prostul obicei de a incerca sa se eschiveze de garantii, sau retururi, fata de pers. fizice... Cu firmele care cumpara de la ei nu se prea joaca.
2) uneori, te trezesti cu comanda anulata fara motiv, sau ofera motive absurde... (nu mai poate fi adus produsul x, nu mai avem in stoc).
Banii ti se intorc in cont, nu te fura, dar iti faci o gramada de nervi. Răspund uneori foarte greu la telefon.

In teorie par perfecti, au preturi bune, un magazin online ce arata cel putin decent, insa e plin netul de reclamatii la adresa lor.

Daca nu te intereseaza foarte mult garantia, poti cumpara, avand in vedere criza de componente.

| johnnny123 a răspuns:

Ce legătură au review-urile cu starea în care sosește produsul? Eu nu am avut niciodată probleme cu cel.ro. Au livrat întotdeauna ce au spus că livrează.

Faptul că o placă video nu are review-uri pe cel.ro nu înseamnă că este un produs prost. Însemna doar că deocamdată nu a scris nimeni review.

Oricum, poți să găsești review-uri câte vrei la placa aia pe alte situri.

| Brizbriz a răspuns:

"acum 25 minute | Ionutbossxp a întrebat:
Salut, doresc sa-mi cumpar o placa video, de pe cel.ro"

da-mi mie banii aia, de ce sa ii arunci degeaba pe cel.ro?
https://www.compari.ro/stores/c-e-l-s113882/#informatii

vrei review-uri, intra pe emag.ro si cauta placa aia video

| Diana4you97 a răspuns:

Recomand eMAG dacă vrei să ai retur simplu și gratuit în caz de probleme.