| LiquidTrap a întrebat:

E cam urgent si va rog sa raspundeti repede.
Am comandat ceva dintr-o firma din Oradea, este vorba de o suma semificativa si vine cu FanCurier.(plata la livrare)
Intrebarea mea este daca pot verifica daca sunt toate produsele in cutie inainte sa semnez si sa dau banii big grin
Urgent va rog!

Răspuns Câştigător
| lucifer12345678 a răspuns:

Orice livrare cu plata la domiciliu se verifica
iti spun ca am facut multe
nu da banii pana nu vezi ce ai inauntru
este dreptul consumatorului

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cand ai facut comanda ai avut posibilitatea de a alege verificarea la livrare? doar in cazul asta poti sa vezi inainte sa dei banii

| LiquidTrap explică (pentru suntserios):

Nu mi-a zis nimeni de asta... Dar nu pot sa ii zic curierului ca vr sa deschid pachetul sa vad daca e totul in regula si dupa sa semnez si sa dau banii?

| suntserios a răspuns (pentru LiquidTrap):

Daca serviciul de curierat nu prevede expres acesta optiune atunci cand cumperi nu ti se da voie sa deschizi. In cel mai rau caz deschizi pachetul dupa ce l ai achitat sa il ai pe curier martor si atat

| mihai69 a răspuns:

Nu toate firmele de curierat acceptă plata DUPĂ verificarea conținutului. Iar cele care o acceptă, o fac NUMAI dacă expeditorul a bifat această opțiune în momentul expediției. Poți cel mult să verifici conținutul ÎN PREZENȚA celui care a livrat pachetul, dacă e și el de acord - în caz că nu există opțiunea în cazul tău. După ce plătești, normal. tongue