| anonim_4396 a întrebat:

Salut, e safe sa bag cardul pe un site de pe Facebook? Am găsit o bicicletă dar mie un pic frică să nu rămân fără bani pe card https://runinry.com/......n-bike-26/

10 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Link-ul dat de tine NU este a Facebook, ci printr-o reclama.
Oricine-si poate face reclama pentru site-ul sau, daca plateste.
Pe site-ul facut poate scrie orice, chiar si textele vrajitoarelor, numai sa ia banii credulilor necunoscatori!

| Bula a răspuns (pentru Bula):

Un motor de 48000W (48KW) este de marime cel putin cat intreaga bicicleta. big grin

| Wr3nch a răspuns:

Asta e teapa curata omule bun, nu iti vinde nimeni ditamai bicicleta electrica la 84 de dolari. Un amic de-al meu a vrut sa isi ea model de oras si cea mai ieftina era cateva mii de lei. Plus ca se dau drept alt site, ca apare sigla Best Buy, dar numele sitelui in bara e runinry, care nu are nicio treaba cu ei.

Uite si prețul real de pe o pagina adevarata, cu reviws, support si unde se potrivesc datele:

https://www.pogocycles.com/......milo-mx02s

| VoidEternal a răspuns:

Fatbike electric nou, cu nici 400 de lei.

Dude!

Evident că ramai fara bani. Cum naiba sa fie legit?

| Brizbriz a răspuns:

Ala nu e FB, e in afara FB, deci, da, poate sa iti ia toti banii de pe card, nu numai 84$
in plus 84$?!?!?
https://www.emag.ro/......priceasc/c
cea mai ieftina 750$ daca pentru tine nu e ABSOLUT EVIDENT CA E TEAPA, atunci esti dus de-a'binelea

| cfrtobias a răspuns (pentru Brizbriz):

Probabil era reclama pe Facebook, si ar trebui raportat, dar poate n-are cine raporta

| Brizbriz a răspuns (pentru cfrtobias):

Da, evident, insa a zis site de pe FB, pentru ca sunt care vand direct pe FB

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu. În spatele acelui site se pot ascunde scameri care îți fură datele cardului și îți iau și banii.

| scp3008 a răspuns:

Pare fake, mai ales spune ca e Free Shipping Worldwide ce e irealist la un produs de asa valoare, si la pretul ala.
Tot de pe siteul ala pare fake

| Diana4you97 a răspuns:

Nu bagă datele cardului. Nici nu apare în Google acel site.