| Minifig7 a întrebat:

Este legala comercializarea aromelor și carbune de narghilia sub 18 ani în România?

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

18 ani ce e? Vechimea mărfii?

Bula
| Bula a răspuns:

Dupa parerea mea, ar trebui sa fie legala, din mai multe motive:
1. Din narghilia ("pipa de apa") nu se FUMEAZA, deoarece apa filtreaza complet fumul, ramanand doar vapori de arome.
2. Carbune se poate folosi aproape de orice fel, iar vanzarea lemnelor si carbunelor nu este interzisa nici copiilor.
3. Aromele folosite in narghilia sunt din plante, cum sunt portocalele, sau alte fructe. Cine ar interzice vanzarea portocalelor la copii?

Bula
| Bula a răspuns (pentru darrio2007):

Vechimea utilizatorilor big grin