| Rus_Alex_1994 a întrebat:

Salut.Eu sunt in Germania și vreau sa comand ceva de pe internet iar problema este următoarea...Am pus ca respectivul colet sa fie livrat la sediul DHL ca sa îl pot ridica de acolo,numai ca la datele care trebuie sa le completez pe site cu numele,adresa, codul postal etc.Nu pot finaliza comanda deoarece i-mi cere NUMĂRUL POȘTAL...atenție (numărul Postal, nu codul poștal) care este acela?

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Nici un colet, nicaieri in lume, nu se pune cu livare la sediul DHL sau alt sediu postal, pentru ca, tu nu ai domiciliul legal la sediul DHL si nu poti dovedii ca tu esti acela pe numele caruia vine coletul.