| Andrei_Eduard_1996 a întrebat:

Salut, ieri am cumpărat o pereche de teniși Nike din INTERSPORT (42) Cand i-am probat ma strângeau putin in părți si doamna aceea a spus : Lasa ca-s de piele si se Lasa, dar cand am ajuns acasa piciorul drept abia il bag... Ceva metode ca sa se lase?

8 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ar trebui sa ai sanuri in ei: https://www.olx.ro/oferte/q-sanuri/
si pusa, pe langa sanuri, vata cu spirt, cateva zile. Inapoi nu-l poti duce, conform legislatiei noastre, deoarece l-ai vazut, l-ai incercat. Doar produsele cumparate online se pot returna. Il poti duce inapoi daca se produce o defectiune datorata fabricatiei.

| relian a răspuns:

Adica tu cumperi incaltaminte fara sa probezi? Mam lamurit laughing trebuie sa probezi ambele perechi, uneori un picior e mai mare nitel decat celalantu.

| anonim_4396 a răspuns (pentru relian):

M-am, te-ai, tot asa, Romana fie cu tine!

| Andrei_Eduard_1996 explică (pentru anonim_4396):

M-am grăbit happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru Andrei_Eduard_1996):

Nu era pentru tine, citeste pentru cine am scris asa ceva!

| anonimg a răspuns:

Am auzit ca ar fi niste sprayuri pentru asa ceva. Poate le gasesti in magazinele Deichman.
Dar in locul tau m-as duce cu adidașii înapoi sa îmi dea un nr mai mare. Pielea într-adevăr se mai lasă; dar daca de-abia iti intra piciorul in ei, atunci nu e bine. Daca nuvau un nr mai mare si daca nu pot sa iti dea banii înapoi, atunci iti cumperi altceva. Dar ni te incalta cu astia caci iti vei termina picioarele si cu greu iti vei mai recapata sănătatea; daca se va mai recăpăta.

| ALGator a răspuns:

Ar trebui să îi dai înapoi la magazin aratind bonul de cumpărare.
Spui motivul.
Merită încercat. E un drept al cumpărătorului dar nu știu dacă și în România și în ce condiții. Trebuie să ai și ambalajul.

| Luizaaa a răspuns:

Ii returnezi dacă se poate,sau mai sunt niste spray-uri speciale am auzit. Dacă nu vrei să cumperi poți încerca cu spirt,aplici in zona unde te strânge și o sa se pase sau crema de mâini, chiar merge, am incercat. Unii ii baga intr-o punga și apoi în congelator, sincer, nu știu dacă merge dar nici nu as incerca