| ChiliPepper a întrebat:

Ieri am dat o comanda pe Altex si azi am primit prin sms AWB-ul si instiintarea ca, comanda mea a fost incarcata de curier si este in curs de livrare ASTAZI. Vad ca nu s-a livrat. Aveti idee in cat timp ar putea veni? Merci.

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Depinde la ce distanță ești de Altex.
Comanda dtale a fost încărcată de curier de la Altex.
După ora 18 curierul nu mai lucrează.
Dacă nu a ajuns la tine ASTĂZI, inseamnă că este la curier, care va ajunge la dta MÂINE.
Merci. Pour rien!

6 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Folosesti AWB-ul si afli exact unde se afla comanda ta. De obicei stiu ca altex folosesc nemoexpress.

Intri pe http://www.nemoexpress.ro/ si bagi awb-ul la Tracking.

| ChiliPepper explică (pentru Intruder19):

Mi-au spus ca nu se transporta prin nemo express, ci prin transportul lor "intern".

| OchiCaprui1997 a răspuns:

O sa vina a doua zi asa a mi-a venit si mie mesaj, el termina programul la 18 si numai face livrari

| Volimko a răspuns:

Salut, o să primești mesaj de genul că ''comanda ta se va livra intre orele 11-18 și puteți contacta Nr de telefon...'' cam asa o să fii înștiințat că comandă o să fie livrata in aceea zi

| chiquita123 a răspuns:

Eu ma primit acelasi mesaj vineri...niciun interval orar awb pentru ce nu stiu caci nu inteleg unde se poate verifica, am trimis mail catre ei 2 chiar pentru ca mi-au impartit o comanda in 4 livrari...nu inteleg cum cred ei c-as putea fi acasa pana in orele 17 4 zile la rand, azi, luni am primit 3 sms-uri identitce cu cel de vineri, neseriosi mediagalaxy respectiv altex