| Aba123 a întrebat:

Salut,ieri mi-am facut comanda de un laptop la mana a doua de pe olx, evident ca l-am luat cu verificare colet, ca sa il pot verifica sa nu mi se faca vreo surpriza.Baiatul de la care am cumparat laptopul mi-a zis ca sambata adica azi, s-ar putea sa ajunga coletul sau cel tarziu luni.Azi din pacate nu ajuns, si o sa vina luni.Problema e ca eu luni o sa fiu la scoala si nu o sa fie nimeni acasa, pot sa ma duc la sediu si sa il iau de acolo si sa il verific tot acolo.Sau neaparat trebuie sa fie cineva acasa? Sau coletul il poate livra si duminica, odata am primit un colet de la cargus duminica.Astept un raspuns cat mai rapid! DauI funda!

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Bine ar fi sa verifici ceea ce cumperi mai ales de la cineva necunoscut, oricine il poate lua cu buletinul tau, si asa astia te suna inainte sa vina ai grija sa nu iei teapa, eu nu recomand asa ceva

| Holiday a răspuns:

Inainte sa vina te suna. Stabilesti la telefon cu delegatul la ce ora esti acasa. Mai e varianta sa stabilesti sa te intalnesti cu el in alta parte, nu e obligatoriu sa vina acasa dar trebuie sa fie pe zona lui de lucru din ziua aia. Dar asa probabil ca nu poti verifica mai nimic daca are bateria descarcata.

| dannyel86 a răspuns:

Daca stii firma de curierat care asigura transportul, ai putea sa suni si sa le spui ca ridici tu coletul de la sediul lor. Nu vad de ce nu ar fi posibil. Ar fi mai simplu si pentru ei.
Eu am primit un pachet in maniera asta, dar motivele au fost altele: nu asigurau transportul in zona mea de domiciliu si am fost nevoit sa ridic coletul direct din oras.

| christall a răspuns:

Te suna daca nu te gaseste si poti sa-i spui unde te gaseste sau sa stabilesti de unde poti sa il ridici.