| WLMA a întrebat:

Îmi poate recomanda cineva ceaiuri calitative, nu arome ci companii producătoare sau magazine. Prin hypermarketuri nu prea găsesc, sincer nici nu le prea recunosc.

9 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ceaiurile firmei "Lipton" sunt recunoscute la nivel mondial.

| NLS a răspuns (pentru Bula):

Omul nu doreste chimicale, ci ceai.
La Lipton, asa suc-asa ceai.
Te-ai uitat vreodata pe eticheta?

Din punct de vedere al "structurii", produsele Fares sunt mai naturale decat Lipton, insa nu (mai) consum nici Fares, din alte considerente (conditii de recoltare si pastrare precare).

| Bula a răspuns (pentru NLS):

Toate firmele vand si produse ieftine, insa Lipton este firma traditionala in domeniul ceaiurilor, inca din ultimul deceniu a sec. XIX. Produsul lor primar a fost ceaiul provenit din Ceylon (frunze de planta de ceai, fara chimicale), care se afla si in prezent in oferta lor.
E cu totul alta poveste ca, in ultimele decenii au mai scos pe piata diferite bauturi chimico-preparate, cu care au impresionat tineretul.
Reclama este sufletul comertului, ca si in cazul Coca Cola.

| NLS a răspuns:

Http://www.greenpeace.org/......de-toxice/

http://www.csid.ro/......i-12677798

Ceaiul natural si sanatos, e acela pe care ti-l produci tu.
Tot ce gasesti in comert (inclusiv la Plafar) e plin de arome, coloranti si pesticide, conservanti, potentiatori de aroma, si alte substante ce pot cauza diferite boli si chiar cancer.

Cu atat mai mult firmele mari, ce produc si vand cantitati colosale de produse.
Sanse sa gasesti produse mai naturale exista la producatorii foarte mici, locali, insa pretul va fi mai mare.

| alina2k18 a răspuns:

Www.iherb.com/c/tea?bids=STD
www.iherb.com/c/tea?bids=TRA
De brandurile asta am fost multumita. Nu se compara cu cele comercializate in RO;)

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru alina2k18):

Bine Patratel; am vazut ceva mult mai mistok, prin Papua-Noua Guinee.winking laughing

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Cei de la HOFIGAL fac ceaiuri excelente

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sir edward si lord nelson

| raducanuu a răspuns:

Buna! Eu iti pot recomanda http://www.contegocafe.ro/. Iau de la ei de cativa ani buni si nu am nimic de reprosat!