| mysterioR a întrebat:

Salut, imi recomandati si mie un termos care sa tina apa rece minim 6 ore? Vreau ceva bun sa o gasesc la fel de rece dupa 6 ore.

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

"sa o gasesc la fel de rece dupa 6 ore" - perfecțiune nu există, de acord?

Totuși uite aici, începi de sus și te oprești unde ți se potrivește:
https://www.emag.ro/......ricedesc/c

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Http://bit.ly/2HVsmFI
La temperatura exterioara de de 20 grade celsius acest termos pastreaza un aliment sau bautura de la 98 de grade la 45 de grade in 24 de ore. Deci daca pui un lichid rece este posibil sa nu creasca nici macar un 5 grade temperatura. Cresterea mai rapida se face dupa mai multe ore. Sa zicem ca pui o apa din frigider si pui in eaun sfert din volum cuburi cu gheata. Peste 10 ore s-ar putea sa gasesti, inca, cuburi sau urme mici ale acestora.