| kiro67 a întrebat:

In ce magazin online aveti incredere mai mare? eMag, PCgarage, eVomag, Domo, Cel? Ma refer in special la starea produselor cand le-ati primit, politica lor de retur, garantie si daca v-au lasat sa verificati comanda la primire (sa deschideti pachetul la primire).

10 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

EMag,dar le ridic personal

| Lioana a răspuns:

Toate site-urile mentionate sunt de incredere. Ordinea preferintelor mele e eMag, Cel, Domo, eVomag, PCgarage.
eMag-ul are unele avantaje fata de celelalte magazine:
1. Are showroom in orasul meu si pot ridica produsele de acolo fara a plati transportul.
2. Poti returna produsul daca nu esti multumit si sa primesti banii inapoi fara a comanda altceva. La celelalte nu stiu daca primesti banii inapoi sau trebuie sa alegi alt produs in schimbul pretului dat. Nu platesti transportul pentru retur daca il predai in showroom. La Cel de exemplu, conditiile de retur sunt mult mai pretentioase.
3. Produsele cumparate de la ei imi apar pe cont cat si garantiile pentru produse. Poti vedea lista tuturor produselor aflate in garantie pe care le ai de la ei si data exacta la care expira.
4. Poti urmari livrarea pe site daca a fost expediata, daca e pe drum, daca a ajuns in showroom sau in depozitul curierului.

| Eduard619 a răspuns:

In afara de Cel.ro recomand, mai ales Emag(cel putin pentru retur) si cel mai mult evomag eu mereu am avut incredere si experiente ok cu ei.

| Ch0co a răspuns:

Emag. Mereu cumpar de la ei si nu am avut vreo problema pana acum.

| Kyttynna a răspuns:

Eu comand de pe Emag dar le dau mereu comanda sa mi le aduca in showroom. Acolo cand ridic produsul ma intreaba daca doresc sa mi-l verifice.

| emayperritos a răspuns:

Eu as avea cea mai mare incredere in eMAG.

| Choasmakerangel a răspuns:

EMAG si PCgarage

| fanhhro a răspuns:

Toate sunt de calitate. Ce-i drept, am putin mai multa incredere in eMAG. Am observat ca au zilele astea si niste reduceri. http://bit.ly/2BWp0PX

| Tantau_Nicolas_1973 a răspuns:

Folosesc altex, are cel mai mic pret si nu am avut probleme cu returul.

| Alexutz_Alexandru_1987 a răspuns:

Salut! Eu unul iti recomand Emag pentru produse de tot felul, ai aici un site: https://www.emag.ro. Dar daca ar fi sa cumpar ceva ce se bazeaza pe tehnologie ti-as recomanda PCgarage, ai aici site : https://www.pcgarage.ro. Sper ca te-am ajutat, pentru alt ceva : https://discord.gg/mmMQWrM.