| Justusee34 a întrebat:

Salut.
In momentul de fata vreau sa comand de pe ebay un Pc.
Dar imi trebeuie Paypal e mai sigur din cate am inteles!
Dar Pc care il vreau Expira in 1 zi jumate!
Iar eu de abia acum imi fac Paypal deci trebuie sa il activez din cate am inteles!
Acum ce sa fac? Sa dau comanda cu cardul fara paypal?

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Nu stiu daca merita sa cumperi PC din strainatate.
Daca se defecteaza (in timpul transportului sau dupa), nu vei putea profita de garantie.
Noteaza fabricantul, modelul si configuratia calculatorului, iar in tara poti gasi sigur unul asemanator, poate chiar de la reprezentanta producatorului (sau second hand, la careva firma sau anunturi).

| MihaelaDart a răspuns:

Parerea mea e sa nu te inhami la o comanda asa de pretentioasa, iti sugerez sa iei de pe amazon.co.uk sau amazon.de, decat de pe ebay. La paypal daca nu ai pus banii in aceeasi zi, Paypal iti va bloca contul bancar si nu mai poti face nicio cumparatura daca vei mai dori pe orice fel de site-uri.
Cand atasezi contul bancar la Paypal, acestia iti vor trimite un cod de 4 cifre si le afli la scoaterea flururasilor si asa vei putea activa Paypal-ul tau. Poti gasi computere ieftine si pe Emag, domo, altex, sunt magazine, uneori nici nu se mai merita sa iei din strainatate.
Eu mi-am luat anul trecut un laptop de pe Emag cu capacitatea hard diskului de 1Tb si la un pret de nimic, pe cand in Germania era mai scump aceeasi marca si tot fara sistemul de operare.