| DanielDanny a întrebat:

La ce tipuri de magazine online sau reale se gaseste bismuth (cristale multicolore, sau posibilitatea de a fi topite si cristalizate)

Răspuns Câştigător
| WhiteLife a răspuns:

La o farmacie cu activitate de receptura.

| DanielDanny explică (pentru WhiteLife):

Adica o farmacie care prepara creme si alte medicamente pe loc?
Cred ca stiu o astfel de farmacie dar nu cred ca are ce vreau eu acolo, stiu ca bismuth se foloseste si in medicamente dar eu vreau piatra/cristalul multicolor care se poate topi ca un metal si recristaliza!

| WhiteLife a răspuns (pentru DanielDanny):

Da, o farmacie care prepara (nu numai creme). Cel mai probabil, in cazul in care au, s-ar putea sa fie pulverizat, dar poate au ceva cristale mai mari in depozit si-ti pot aduce. Asa cum spui tu nu am idee unde poti gasi...

| DanielDanny explică (pentru WhiteLife):

M-am gandit ca poate fi folosit ca bijuterie si am aflat ca e semipretios deci trebuia sa fie un magazin pentru semipretioase cum e cuartul sau ametistul si pana la urma am gasit asta https://cristale-semipretioase.ro/....../index.php

Multumesc mult pentru raspuns, o sa incerc intai la farmacie, nu prea vreau sa dau comanda deocamdata!

| WhiteLife a răspuns (pentru DanielDanny):

Multumesc si eu. Eventual ii poti intreba daca au idee de unde poti face rost. Poate te pot sfatui.