| DanielDanny a întrebat:

La eMAG le merge sistemul de urmarire al pachetelor pentru produse vandute de ei?
Ca a trecut mai mult de 24 ore si tot la "comanda plasata" a ramas, urmatorea etapa fiind "predarea la curier"...

5 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Dacă e un produs din marketplace (nu vândut direct de eMAG), pot fi întârzieri destul de mari la actualizarea statutului.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Ar trebui sa le mearga, poate inca nu au procesat comanda, pot sa fie mai multe cauze. Dar nu iti face griji, cand trebuie sa iti vina pachetul, o sa iti vinawinking

| Furnicuta000 a răspuns:

Statusul comenzii se modifica cu intarziere dar nici chiar 24 ore. Daca produsul e vandut de eMAG si e in stoc va fi expediat in vreo 24 ore. Ei predau coletele curierului cam pe la ora 17 deci conteaza si la ce ora faci comanda. Daca faci azi la 12 nu prea au timp sa ti-l expedieze si tie dupa-amiaza. Cand sunt multe comenzi timpul de expediere poate fi mai mare. Eu zic sa mai astepti pana diseara sa vezi

| Dobrinx a răspuns:

Da le merge. Legat de plasarea comenzii si altele, 70% din toate produsele de pe site sunt de la alte firme si nu sunt livrate de ei direct.

De asta la unele poate sa dureze mai multe zile pana se pune coletul la curier. De ex eu mi-am comandat un Hard pentru laptop de pe eMAG, dar era vandut de un magazin care transporta din Bulgaria big grin Si a durat ceva mi mult.

Trebuie sa ai in vedere si aceste mici detalii

| azeze a răspuns:

Atunci cand faci o comanda iti apare data aproximativa a livrarii. Daca data livrarii este pe 15.10. 2020 este normal sa nu apara "predare la curier" verifica data.