| SoniQ82 a întrebat:

Salut, la inceputul acestei luni am comandat un produs on-line platind cu cardul, pentru ca produsul a intarziat cam 2 saptamani peste termenul promis am cerut returnarea banilor, primind un mail prin care eream instiintat ca au fost returnati banutii.
Acum 4 zile vine curierul cu produsul, semnez primesc produsul, l-am pastrat crezand ca banii nu au fost returnati atata timp cat nu am primit ceva concret decat un mail fara date exacte de returnare bani.
Ieri primesc mail de la firma respectiva ca am produsul primit din cauza unor erori si ca posed produsul lor fara a putea face dovada platii lui si sa trimit produsul inapoi prin curier.
Ce spuneti de aceasta intamplare, sa mai intamplat la cineva?
Cum ati procedat sau cum ati proceda voi in cazul de fata?

1 răspuns:
| dannyel86 a răspuns:

Verifici la banca la care ai deschis contul daca acea contravaloare a produsului a reintrat in contul tau. Daca raspunsul e afirmativ, atunci se poate spune ca detii un lucru fara drept si trebuie returnat vanzatorului.
Asa se procedeaza intr-o societate normala.