| Sergiu_Honciuc_1996 a întrebat:

Salut lume. Vin cu o intrebare simpla pentru voi, cei care sunteti specializati in suplimente pentru sala, as vrea sa va intreb daca carnitina 3000 are vreun efect asupra analizelor, in sensul ca daca eu peste cateva luni urmeaza sa-mi fac niste analize pentru sustinerea probei fizice pentru o scoala de politie. Este o nedumerire de-a mea si vreau sa intreb de voi sa ma consult. Adica daca se considera dopaj sau nu. Sau daca afecteaza cu ceva in acest sens.

2 răspunsuri:
| lilianaadelina a răspuns:

Toate suplimentele pentru sala luate in cantitati nepotrivite are efecte asupra analizelor

| NikFlorian a răspuns:

Da se considera dopaj, ba cgiar mi-a spus profesorul de canoe sa nu i-au suplimente caci cam se observa, el mi-a recomandat ceva proteine de la Hervis care nici acelea nu trebuie sa consumi des. Iti recomand sa nu iei nimic inainte cu 2 3 saptamani inainte de analize, consuma sucuri facute de casa adica de tine dinvfructe si fi atent ce faci.