| madalina34445 a întrebat:

Salut, luni seara, acum o săptămână am dat comanda de ceva de la eMAG, am primit email ca produsele au fost date curierului si pe site cand dau urmărește comanda e bifata doar cea cu comanda plasata, cea cu produsele au fost date curierului nu si astept asa de 6 zile. Oare sa mai astept sau sa anulez si sa dau din nou cu speranța ca se va bifa si va veni? Va rog am urgent nevoie sa stiu ce sa fac

10 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Când primești acel mail se emite de fapt awb-ul. Preluarea efectivă a coletului se face ulterior.
Dacă anulezi și gaci altă comandă, vei lungi nu vei scurta timpul de așteptare.

| madalina34445 explică (pentru mihai69):

Aa, deci acei pași de pe eMAG nu conteaza daca nu s-a bifat nici unul? Cu toate ca am primit email ca au fost date curierului dar pe site nu arata(acum o sap au fost date)

| Zuzu1991 a răspuns:

Da telefon si freaca-i la melodie pana nu se mai scoala de jos
in balarii, am facut o comanda, cu ridicare din easy box, m-am dus de 3 ori si am incercat sa o ridic, efectiv ecranul era blocat complet, comanda a stat 1 saptamana SI NU MI-A SPUS NIMENI ca ma mai duceam, dar ziceau in email ca sta numai 48h, dau telefon si refac comanda, vine comanda, NU IMI SPUNE NIMENI **NIMIC**, habar nu am avut ca mi-a revenit, abia cand am dat telefon si i-am frecat, a facut cineva investigatii, si asa am aflat "povestea"

da, cumpar de la eMAG, dar cea mai vaga problema si intru in ei cu buldozerul

| madalina34445 explică (pentru Zuzu1991):

Si cum pot da de un operator eMAG? Ca imi baga doar robotu si atat

| Zuzu1991 a răspuns (pentru madalina34445):

Https://www.emag.ro/info/contact-relatii-clienti?ref=footer_3_3
asteapta dupa robotu' ala, deh, stiu, e enervant, stai vreo 5 minute dupa el

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salutare,
Daca nu ai platit deja in avans cu cardul online, nu poti face altceva decat sa astepti.
Daca produsele comandate nu sunt vandute de eMAG ci de alti parteneri ai lor, livrarea poate dura si mai multe. In plus exista un istoric intreg cu intarzierile livrarilor, iar victima am fost si eu.
Asteapta linistita acasa si tine telefonul langa tine ca sa poti raspunde curierului.

| madalina34445 explică (pentru anonim_4396):

A deci nu conteaza daca pe eMAG nu imi arata ca au fost date curierului? Imi arata doar comanda plasata dar eu am primit email ca au fost date curierului

| anonim_4396 a răspuns (pentru madalina34445):

Cel mai exact este daca ai codul AWB ca sa urmaresti drumul coletului tau pe siteul curierului.

| shamankulthau69 a răspuns:

E-mail / sună la sediu și cere informații despre zisa comandă.

| madalina34445 explică (pentru shamankulthau69):

Am sunat la sediu dar imi baga acel robot sa zic asa si nu stiu cum sa iau legatura cu un operator eMAG, sti tu cum o pot lua?