| Popa_Eduard_1995_L6YU a întrebat:

M-am hotarat sa imi iau o tigara electronica si as avea cateva intrebari.
1) Ce parere aveti de Aramax Power 5000 m
2) Am citit ca cica ar fi bine sa incarci bateria la un adaptor de 1A. Eu am incarcator de j7 2017. Credeti ca ar merge sau s-ar supraincarca? Q
3) Am vazut multe cazuri in care bateria a explodat si imi este cam frica. Imi puteti da niste sfaturi ca sa fiu safe?

Răspuns Câştigător
| Denis140 a răspuns:

1: Tine bateria o zi intreaga! Umplere super usoara. Vapori imensi si densi!, Recomand.
2: Iti recomand sa folosesti incarcatorul cu care este achizitionata ea la pachet.
3: Potrivit FEMA (Admistratia Incendiilor SUA), 80% din exploziile la etigari au loc in timpul incarcarii. In cele mai multe dintre rapoarte, pe care le vom analiza mai tarziu, cauza este adesea legata de folosirea altui incarcator decat cel furnizat de producator; adica alt incarcator decat cel care ne-a venit cu bateria. Ceea ce inseamna ca majoritatea daunelor au fost provocate de defectiuni la tigara electronica.
Funda? happy

| Popa_Eduard_1995_L6YU explică (pentru Denis140):

Am vazut ca altii se plang ca se scurge lichidul? Fac ei ceva gresit sau e de la tigara?

5 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Faci cea mai mare greseala din scurta ta viata; alegi sa te droghezi cu nicotina, o substanta foarte toxica, care da o dependenta puternica.

| Popa_Eduard_1995_L6YU explică (pentru minrest):

Imi iau aroma fara nicotina. Stiu ca nicotina e toxica si provoaca dependenta.

| minrest a răspuns (pentru Popa_Eduard_1995_L6YU):

Nu isi are rostul; vapatul e un mod de a consuma nicotina, nimic altceva. Optiunea fara nicotina este pentru cei ce incearca sa nu mai consume nicotina, dar ca sa le fie mai usor continua cu aspectele secundare ale viciului. Te joci cu viata ta.

| Salieri99 a răspuns:

Deja aerul este destul de poluat, de ce sa il respiri si mai poluat?