| MirunaAnastasiu a întrebat:

Salut, merita sa folosesc Sameday EasyBox? Ma refer daca le aduce intacte/ fara deteriorari sau alte surprize de genul.

8 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Am cel putin 20-30 de colete la EasyBox. Toate au venit in regula. Printre obiecte am avut si o oala de lut cu capac. N-a avut nici pe dracu.

suntserios
| suntserios a răspuns:

De ce ar fi surprize?

| Frank51 a răspuns:

Nu merită vericule, nu știi mitul urban? La easybox toate coletele sunt marcate printr-un pumn, curierii au voie în limita legală să provoace daune materiale coletelor, așa spune legea. Deci nu comanda de la easybox vericule.

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Nu am avut surprize. Mereu au venit intacte.

| RoCkKiD a răspuns:

E ok, si e mai rapid si mai ieftin decat pentru livrare prin curier. Eu il folosesc pentru toate produsele mai mici.

| Brizbriz a răspuns:

Raspunsul e... ABSOLUT DA

pana acum am tot luat de la eMAG cu livrare gratuita la easybox, si in afara ca au venit toate in regula, chiar e enervant atata ambalaj pentru chestii care nu au cum sa se strice daca le scapi pe jos

imagineaza-ti asta: 5cm grosime de folie cu bule sau burete dens pentru chestii de gen textile (daca dai cu un tricou de pamant, cat poti de tare, nu are nici pe dracu, dar ei au pus 3 straturi de folie cu bule, doar D'AIA) sau lanterna anti-shock din cauciuc gros, cu care arunci dupa nevasta/hot si nu are nici pe dracu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt livrate tot de curieri normali Sameday doar ca in loc sa iti aduca coletul tie il lasa la easybox asa ca nu prea are sens intrebarea. Nu am avut experiente neplacute...

| xMAG a răspuns:

Eu am luat prin ei sunt rapidity și aduci totul intact sunt raspunzatori