| CostynSTN a întrebat:

Salut, mi-am cumpărat un pc de pe Altex si as dori saii schimb placa video dar calculatorul este in garantie, cum as putea schimba placa fără sa pierd garantia?

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

În acest caz, tu NU poţi schimba placa video!
Dar, poţi duce Pc-ul într-unul din Service-urile care asigură Garanţia şi soliciţi schimbarea acelei plăci video - evident, se face contra cost + că mai plăteşti contravaloarea plăcii noi!

Toate cele bune!

| matrix100 a răspuns:

Trebuie sa te duci la ei de unde i-ai cumparat pentru ca unitatea are un sigiliu si daca il rupi pierzi garantia

| CostynSTN explică:

Unitatea am luat.o de pe Altex, cum i.as pute contacta?