| denisTiky a întrebat:

Salut, mi-am facut un pc pe pc garage cu care am ajuns la suma de 3500 de lei. Ma intrebam daca ar fi bine sa il comand in urmatoarea luna sau sa mai astept ceva reduceri mari? Voi ce parere aveti, baie fi mai bine sa stau sau sa il iau luna urmatoare? Se merita sa astept ceva, gen Black friday sau alte oferte de genu? Credeti ca o sa se mai ieftineasca cu vreo 300 de lei?

Funda

6 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

Depinde ce pc vrei sa iti iei. Nu stiu ce reduceri vor fi de black friday, s-ar putea sa nu te dea pe spate. Totul tine de tine. Te grabesti?

| denisTiky explică (pentru aXy99):

Nu ma grabesc deloc. Oricum nu il pot lua maine sau poimaine, ci doar prin luna octombrie sa zicem ca prin 10-11 oct. as putea sa il comand, si nu stiu daca sa o fac atunci sau sa mai astept ceva, poate poate o sa mai scada putin preturile

| aXy99 a răspuns (pentru denisTiky):

Mai asteapta putin. Imi poti da un wishlist?

| LasleaIoan1972 a răspuns:

De obicei Black friday e pacaleala, daca ai banii cumpara

| denisTiky explică (pentru LasleaIoan1972):

Nu sti cand va fi acest black friday? Eu stiu deja preturile la toate componetele si le urmares sa vad daca mai scad

| LasleaIoan1972 a răspuns (pentru denisTiky):

De exemplu astazi un computer cum vrei este 3000 lei
de black friday ei fac asa:
pret vechi 4500 pret black friday 3300 adica chiar mai scump
cand ai bani cumpara, la componente de calitate nu apar iefiniri