| Matt20028 a întrebat:

Mi-au dat parintii un card(Mai precis BRD prepaid) pentru ca imi pierdeam banii, si habar nu am cum.Intrebarea mea este daca ma duc de exemplu la LIDL sau alte supermarketuri, ma vor lasa sa platesc cu cardul? Adica este legal? nu imi vor spune cei de la casa ca nu am voie ca nu sunt titularul cardului/nu am varsta?(Fac 14 ani in decembrie)Multumesc!

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Stai linistit! Aia de la Lidl au interesul sa-ti cheltui banii la ei. Nu sta nimeni sa se uite ca nu-i al tau si nici n-au voie sa-ti ceara cartea de identitate. Doar politia si jandarmii au voie sa ti-o ceara.

| Matt20028 explică (pentru Salontanul):

Multumesc mult pentru ajutor!

5 răspunsuri:
| ro74florin a răspuns:

Daca cunoști codul pin al cardului, este in regula

| sfinxul10 a răspuns:

Te vor lasa sa platesti.

| Matt20028 explică (pentru sfinxul10):

Esti sigur? Oricum, Multumesc!