| r1z2an a întrebat:

Salut, mi s-a trimis un colet din Turcia la sfarsitul lui martie si nici acum nu am primit avizul de la posta. De acolo imi spun ca a ajuns in Romania insa e normal sa dureze atat sa primesc avizul asta?

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ce anume continea coletul, ai primit aviz? De unde sti ca l a trimis cel din Turcia? Fara aviz de la poșta română nu poti dovedi celor de la poștă ca tu trebuia sa primesti colet, dar totusi intreabă i pe angajatii de la poștă, mergi cu buletinul tau original si intrebi. Din ce oras esti?

| r1z2an explică (pentru CristiDinBucuresti):

Pai am zis ca n-am primit niciun aviz. Stiu ca-mi trebuie avizul, eu am intrebat daca e normal sa dureze atat. Sunt din sectorul 6 si cei din Turcia au zis ca a ajuns in Romania la finele lui martie pe 28-29 parca.

| BroascaCuElice a răspuns:

Du-te la posta si intreaba de pachet, avizul se mai pierde cateodata