| porex a întrebat:

Salut.nu sunt prea bun la analiza caracteristivilor unui pc, asa ca as dori sa aflu opinii despre urmatorul sistem:

Procesor

Producator

AMD

Model

FX-4100

Viteza

3.60 GHz

Placa De Baza

Producator

Asus

Model

M5A78L-M LX

Chipset

AMD 760G

Placa Video

Producator

Asus

Model

Radeon HD6770

Porturi

2x DVI
1x HDMI
1x VGA

Memorie instalata

1024 MB

Memorie

Producator

Kingston

Model

HyperX Blu

Tip

DDR3

Capacitate

4096 MB

Frecventa

1600 MHz

Stocare

Producator

Western Digital

Capacitate HDD
500 GB

Model SSD

Caviar Blue

6 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Este un sistem bun care iti merg fara probleme toate jocurile aparute la ora actuala.

| mikilooooooooo a răspuns (pentru Intruder19):

Fi serios, cu 1gb de ram ii merg toate jocurile @2012? Nu cred, mai cumpara ceva ram. 4 GB ar fi sufiecient happy

| Intruder19 a răspuns (pentru mikilooooooooo):

Aia 1024 sunt de la placa video, daca te uiti mai jos are 4 GB de la Kingston HyperX Blu

| mikilooooooooo a răspuns (pentru Intruder19):

Greseala mea big grin

| ovidiu8msn a răspuns:

Daca nu te intereseaza jocurile foarte mult si nu vrei aplicatii foarte compleze, atunci este bun ca sa iti faci nacazul cu el. Daca vrei ceva performanta iti trebuie 2 procesoare, O placa video buna si vreo 4 GB RAM. Eu am 4 procesoare de 2. 6Ghz, 4 Gb RAM. Insa nu inteleg de ce naiba ai pus 7-8 cuvinte pe o distanta de 1 Km?

| Elektro a răspuns:

E bun si ti-ar merge toate jocurile daca ti-ai mai pune ceva gb ram, sa zicem 3