| Stelianu729 a întrebat:

Salut, o intrebare random:
care e diferența dintre un mall palas, unul iulius și unul uvertura?

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Mall-urile sunt cladiri destinate comertului, din care multe firme folosesc cate o parte.
Proprietarul cladirii, de obicei, da in chirie spatiile comerciale (eventual foloseste o parte si in scop propriu).
Asemenea cladiri mari au - de obicei - nume propriu, primit de la proprietarul care a construit-o. Palas, Iulius, Uvertura etc. sunt asemenea nume de "botez".

suntserios
| suntserios a răspuns:

Mall uri diferite, magazine diferite etc etc.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Alți propietari.

Răspuns utilizator avertizat