| GilbertMurray a întrebat:

Pe data de 17.07. 2018 am comandat un tricou și o geaca de pe ebay de la persoane diferite.Geaca a fost expediată din China pe data de 26.07 și a ajuns pe 31.07 in țară, acum find la București BSI iar tricoul a fost trimis tot din China numai că pe data de 28.07, acesta neajungand până acum la mai bine de 11 zile de atunci.Eu mă gândesc că mi-am luat țeapă la acel tricou și nu o sa mai vina.Voi ce spuneți? E normal sa dureze atât?

3 răspunsuri:
| Madalina_Georgiana_1998 a răspuns:

E normal, poate cand a venit geaca avionul era plin si a putut aduce coletele. Nu scrie un termen acolo in cat timp ajung? Adica pe ali express scrie ca in maxim 3 luni. Dar nu te ingrijora ca in legistlatia magazinului mai ales ca e online scrie sigur ca daca se depaseste perioada de timp in care tr sa ajunga produsul tr sa ti se returneze banii inapo.

| GilbertMurray explică (pentru Madalina_Georgiana_1998):

Cel de la care am cumpărat zice că ar trebui sa vina in maxim 30 de zile de când am platit.

| Madalina_Georgiana_1998 a răspuns (pentru GilbertMurray):

Si eu trecut 30 de zile, daca da trimitele mandat pe mail si le explici despre ce e vorba.