| anonim_4396 a întrebat:

Pot ridica un colet, de la posta, extern (care vine din china-aliexpress) daca pe buletin nu am aceeasi adresa ca cea pe care e livrat coletul? Adica, ca sa fiu mai clara: sunt din judetul X dar fac facultatea in judetul Y si nu mi-am facut viza de flotant dar vreau sa imi vina aici, nu acasa. In acest caz, pot ridica un colet de la posta din judetul Y (care NU este judetul meu de resedinta si NU am adresa din acel judet pe buletin)? Sper ca am fost cat se poate de explicita. Va rog sa imi raspunda cineva care stie sigur, e important. O seara frumoasa!

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Din pacate, legal este ca coletul sa mearga pe numele si adresa celui mentionat pe comanda si pachet.
Daca numele sau adresa nu corespund, se va returna expeditorului!
Nimeni nu-i vinovat ca nu ai avut chef sa-ti faci viza de flotant inca, marea problema este ca nu poti primi nimic la camin, sau unde stai, atata vreme cat nu poti dovedii legal ca pachetul iti apartine tie.

| Random123456 a răspuns (pentru Violleta2022):

Nu am zis că este cineva vinovat că nu mi-am făcut eu viza, pur şi simplu nu am considerat necesar acest fapt, nu e nevoie sa folosim o astfel de atitudine. Era o întrebare simplă. happy
Multumesc pentru raspuns, seară frumoasă.