| DanielDanny a întrebat:

Salut! Sa zicem ca avem 2 telefoane cu exact aceleasi specificatii, unul Samsung si unul Motorola care e cu 100 lei mai ieftin!

Voi ati plati mai mult pe un telefon doar pentru ca scrie pe el Samsung?
Vreau sa vad raspunsuri sincere!

11 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Eu as alege Samsung, uneori conteaza si finisaleze si know-who-ul, Motorola nu mi se pare asa de incredere pe piata smarthurilor, cel putin nu mie, inainte da inainte de telefoanele inteligente erau tari, chiar modelul lor Razor mi-a ramas in minte, un model pe care l-au facut remake in prezent sub forma unui smarth.

| halogen001 a răspuns:

Softurile difera. Samsung are soft mai bun decat Motorola si aleg Samsung. La fel si camerele foto difera. Camerele Samsung si softul aferent camerelor foto in mod obisnuit depasesc tot ce se gaseste pe Motorola.

| Legion7X a răspuns:

Motorola nu are opțiunea SIM încorporat in soft la salvarea numerelor pe telefon ci se salvează contul google sau telefon. Ca să transferi in SIM descarci o aplicație de pe magazinPlay, bifezi pe acolo nu știu ce, dar să ai grijă să nu bifezi la categoria "ștergere". In fine cam enervanti pașii și puțină migală laughing Samsung are contactele mult mai clare și precise.

| Vântulalb a răspuns:

Cu aceleasi specificatii, evident pe cel mai ieftin.
Nu platesc numele de firma ci calitatea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Da, eu as plati.Nu pentru ca scrie acolo cu litere aurii sau argintii Samsung, nu nu de asta.Dar as da pentru ca nu prea am incredere pe Motorola.Pe piata smarthphonurilor e mai de incredere Samsungul decat un Motorola.Nu cred ca intelegi ce vreau sa zic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu exista Samsung si Motorola cu exact aceleai specificatii

| Eisenheim a răspuns:

Sincer mereu am ales Motorola pentru că e mult mai bun decât Samsung, in zona mea un Motorola de 700 lei are aceleași specificații ca un Samsung de 1200 lei, deci clar că nu are sens sa arunci cu banii happy dar dacă vrei să te dai mare că ai și tu Samsung la fel ca toți ceilalți, și îți permiți, e un aparat bun bineînțeles happy

| DanielDanny explică (pentru Eisenheim):

Am vazut un telefon, nu mai stiu firma, la 1600 cu exact aceleasi specificatii ca la un Motorola de 700lei, bine poate camera era mai buna, dar in rest tot aceleasi, octa core, 5000 baterie, 4Gb ram 64Gb stocare!

| DascaluIoan a răspuns:

Eu sunt de fel mai zgârcit...dar după câteva minute în care aș încerca să mă auto-conving că nu merită să dau cei 100 de lei în plus...probabil că aș ceda și aș cumpăra Samsung-ul.

Iar astfel, prin faptul că Samsung are căutare mai mare, anul viitor diferența va fi de 200 de lei.

| DanielDanny explică (pentru DascaluIoan):

Dar daca acel Samsung ar fi doar cu 20lei mai scump, dar ar avea jumatate din memoria de stocare si 3Gb ram in loc de 4Gb cum are cel de la Motorola!

| DascaluIoan a răspuns (pentru DanielDanny):

Atunci aș cumpăra Motorola-ul, nu merită să plătești mai mult pe mai puțin.