| BlueDark a întrebat:

Scriu cu stiloul de cand ma stiu.Nu suport pixurile sau creioanele.Pentru mine stiloul reprezinta un accesoriu indispensabil.
Vreau sa imi iau unul nou, intrucat vechiul meu Parker da semne de imbatranire.Deja a inceput sa zgarie,s-a tocit penita rau de tot.
Caut un model rezistent,nu foarte greu,care sa aiba un scris impecabil (sa alunece pe foaie,efectiv). Vreau o marca de renume, iar stiloul sa fie in jur de 300 de lei.
Mentionez ca scriu foarte mult si ca nu il folosesc doar pentru semnaturi.

Ce parere aveti de Waterman? Ati alege mai degraba un Parker?

8 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

De prin liceu n-am mai scris cu stiloul. Atunci incepusera sa apara pixurile. Pe vremea mea stilourile Pelikan erau cele mai bune.

| gabicoo a răspuns:

Parker ramane Parker.
E cam scump dar merita toti banii.

| BlueDark explică (pentru gabicoo):

Waterman mi se pare ceva mai fain, nu stiu de ce

| DumitruS a răspuns:

Salut. Nu vrei sa incerci un Faber-Castell? Sunt renumiti pe tot ce inseamna instrumente de scris, desenat, pictura etc. Uite aici un model: http://bit.ly/2BUzFKy.

| BlueDark explică (pentru DumitruS):

Merci,dar vreau ceva mai office.

| Itanul a răspuns:

Am un stilou chinezesc Hero, cu penita de aur, de dinainte de '89 si nefolosit. E conservat perfect, pompa nu s-a uscat.

| BlueDark explică (pentru Itanul):

Eu am vreo 3 Hero prin sertare laughing

| Itanul a răspuns (pentru BlueDark):

Foloseste-le. Sunt bune.
Asta daca nu folosesti stiuloul doar ca sa te fudulesti, si nu pentru ce ne spui noua.