| Cosmin_Ivancencu_1990 a întrebat:

Salut Site-ul Amazon.com este un sie de incredere? si imi trebuie paypal sa pot comanda? sau pot direct cu cardul? Multumesc! dau funda!

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Normal ca este, prin paypal platesti, nu stiu daca se accepta si cu cardul fara paypal

4 răspunsuri:
| Cosmin_Ivancencu_1990 explică (pentru RAY):

Se poate si fara paypal?

| relian a răspuns (pentru Cosmin_Ivancencu_1990):

Incearca,cand ajungi la modu de plata o sa vezi ce se accepta.Sau nu stiu daca vanzatoru are afisat cum accepta el sa se faca plata.De pe amazon nu am luat nimic niciodata, dar ca idee eu te sfatui sa faci plata prin paypal este mai sigur si in caz de ceva iti poti recupera banii.Eu nu cumpar nimic de pe net fara paypal, nu dau cardul asa oricui.Cea mai buna metoda este sa cumperi printr-o banca orice, toate vr trece pe la banca ta, nimeni nu va avea informatiile tale de pe card, nume etc ceti mai cer aia.Paypal cand cumperi prin ei nu da vanzatorului decat adresa unde sa vina pachetu sau sa trimita ala ce are de trimis.Nu da absolut nici o informatie legata de ce card, ce nume si etc.Deci mai sigur ca paypal sa cumperi online eu nu cred ca mai e ceva.Din ce am vazut mai toate firmele incep sa accepte plata prin paypal. Dara daca vrei sa stii cum poti plati trebuie sa citesti ce spune vanzatoru, unia ceara specifica cum vor sa faca tranzactia, deci tine de ala care vinde.

| RAY a răspuns (pentru Cosmin_Ivancencu_1990):

Yes