| Maxxxi a întrebat:

Siteul flip.ro este de incredere? A cumparat sau vandut cineva acolo?

8 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Poate sa fie, eu unul nu am comandat si nici nu am vandut
Am studiat putin site-ul, vreo 10 minute si am ajuns la urmatoarea concluzie>
1. in spatele unei astfel de afaceri poate sta un amanet de electronice care iti face un pret mai mic pe telefon si il vand ei cu un pret mai mare
2. nu as avea incredere sa trimit cuiva unui strain un telefon sa mi-l vanda ei, mi se pare de rahat faza atata timp cat vand electronice de la 16 ani si exisa olx si okazii care au cu mult mai multa vechime
3. poate este un site serios nu stiu asta dar conform celor 2 punct de mai sus eu unul nu as tranzactiona in felul acesta
Dar nu trebuie sa faci ca mine neaparat!

| Maxxxi explică (pentru Simpatic):

Dar daca as vrea sa cumpar ar fi ok? Pe olx am putina teama de a lua teapa, nu stiu ce fel de telefon o sa primesc...ce defecte ascunse are.Ma gandeam ca pe site e mai ok caci toate telefoanele sunt verificate si primesc si garantie.Nu prea stiu ce sa fac.

| Simpatic a răspuns (pentru Maxxxi):

Sfatul meu sa mai astepti pana iti raspunde un cumparator si/sau vanzator, cel care a cumparat de pe acest site, care repet nu am de unde sa stiu daca este serios sau nu, poate este legitim, bun.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am comandat odata de acolo, sunt de încredere.A venit coletul rapid si amabil curierul!

| Maxxxi explică (pentru anonim_4396):

Si telefonul in ce conditie era? Bateria este ok? Mie frica ca primesc un telefon folosit timp de2-3ani.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Maxxxi):

Da,era ok.Era in condiție f buna

| SoCristian18 a răspuns:

Daca nu vrei sa incerci sa-l vinzi tu separat sau daca pretul pe care tu il primesti de la ei este foarte apropiat de pretul pe care tu poti sa-l iei pe telefon merita, daca diferenta este mai mare de 50-70E nu cred ca merita.

| AdrianProto a răspuns:

Evita. Am cumpărat telefon prost, trimis în garanție, livrat înapoi cu aceleași probleme după termenul legal. Răspund după mai bine de 2 ore pe chat. Vând cu 200 lei sub prețul unui telefon nou. Am incercat, nu o sa mai repet vreodată.