| Inversio a întrebat:

Salut, site-ul natino.ro au parfumuri originale? Vreau sa cumpar un parfum dar nu știu dacă e original. Am văzut acelasi parfum pe alte site-uri și are pretul dublu fata de natino

2 răspunsuri:
| NExT69 a răspuns:

Cel mai bine te duci intr-un magazin de specialitate gen Sephora si altele si iti alegi de acolo un parfum bun si original. De pe net s-ar putea sa primesti ¨chiciuri¨ de 2 lei facute de chineji si ei zic ca sunt originale si dupa 2 minute ce te-ai dat cu el mirosu nu mai persista.
Pot sa-ti recomand un site serios care colaboreaza cu distribuitori oficiali pe privat. Daca imi da voie adminul o sa-l postez si pe forum.

Pai in primul rand cei mai importanti sunt furnizorii! Un parfum original vine direct de la producator ca d-aia e ORIGINAL! de ex BVLGARI pe site-ul lor spun ca EVERET ROMANIA DISTRIBUTION sunt unici importatori si oficiali in Romania si pe site-ul LACOSTE la fel.

Uite aici:
Bvlgari: http://us.bulgari.com/storeLocator.jsp
Lacoste la fel pe store locater

Distribuitorii in mall-uri sunt:
Everet Romania: Bvlgari, hugo Boss, Dolce & Gabbana, Lacoste...etc
Prestige Parfum: Cartier, Jean Paul Gaultier...etc
Niran: Givenchy, Versace... etc
Cosrom: Chanel

Niran nu vinde magazinelor online e politica firmei lor si ai sa vezi ca netu e full de falsuri:) si de parfumuri iesite din linia de productie dar pe care "baietii" totusi le au si le vand.

Preturile sunt acceptabile cu 20 la suta mai mici decat in magazine. la un parfum care costa 3 mil intr-un magazin din mall este 2 mil jumate pe site.

Nu poti sa pretinzi k vrei ceva original la un pret de 2 lei.
Sper ca te-am ajutat.

| Inversio explică:

Notino.ro*