| anonim_4396 a întrebat:

Salut.

Spuneți-mi și mie cu se procedează cu serviciul Fan courier. În caz că nu mă găsește acasă îl poate lăsa coletul la poștă sau trebuie să îl sun tot pe el?

Răspuns Apreciat de Editori
| Bondarel99 a răspuns:

Curierul incearca livrarea de 2 ori si daca nu ii ridica nimeni coletul, il trimite inapoi la expeditor. Poate dura o zi sau 2 sa il trimita inapoi deci inca il mai poti lua tu de la sediu, dar ideal ar fi sa vorbesti cu curierul si sa ii spui ca mergi tu sa il ridici.
Serviciile de curierat nu colaboreaza cu posta, posta e altceva, apartine de stat.

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Îl suni și dacă nu l-a dus deja la sediu vine și ți-l aduce

Răspuns utilizator avertizat
suntserios
| suntserios a răspuns:

Curierii suna inainte sa livreze asa ca poti stabili atunci cu el o alta zi de livrare sau sa lase coletul la posta. Nu are nicio treaba Fan curier cu Posta

| Ssssmokin a răspuns:

Lasa coletul la ei la sediu, acolo il tine 10 zile(din cate stiu eu). Daca nu te-a gasit acasa, ori te suna mai tarziu, ori vine a doua zi. Sau il poti suna tu si sa stabilesti cand esti acasa si poate veni, desigur asta daca ar fi de pe o zi pe alta.

| Legion7X a răspuns (pentru suntserios):

Ok mersi frumos

| Legion7X a răspuns:

Am înțeles oricum mersi de răspuns happy