| BigLike a întrebat:

Salut, sunt adevarate anunturile publicitare de pe Youtube ca acei oameni sau imbogatit au facut foarte multi bani prin shopify? Este cineva pe grup care se ocupa cu asta?

Răspuns Apreciat de Editori
Bula
| Bula a răspuns:

Ca si cu alte afaceri, si prin Shopify trebuie sa lucrezi si sa inveti, sa dobandesti experiente cat mai multe si mai diverse.

O afacere nu se face "la minut", ea trebuie construita.
In primul rand trebuie sa te pricepi la domeniul de activitate /produse cu care vrei sa te ocupi.
Cand iti faci un magazin, intai trebuie sa gasesti vadul comercial potrivit pentru produsele tale.
In faza urmatoare trebuie sa-ti faci si sa dotezi magazinul, sa-ti gasesti personalul minim-necesar, precum si furnizorii marfurilor pe care vrei sa le vinzi.
Cand totul este pregatit, deschizi pravalia si astepti cumparatorii... care nu prea apar, doar intamplator!
Dupa o luna te trezesti ca trebuie sa platesti facturile, personalul, impozitele si taxele aferente, dar tu nu ai vandut (aproape) nimic: esti in pierdere!
De ce? Din simplul motiv ca, potentialii cumparatori NU STIU DE PRAVALIA TA.
Si aici urmeaza partea mai grea, de durata: trebuie sa-ti faci publicitate, sa afle lumea de tine!
Degeaba vrei sa vinzi promitianal aur cu 1 leu/Kg, daca nu stie lumea, atunci nici peste un an nu-l vei vinde.

E atat de simplu si totodata si complicat, in cazul oricarei afaceri...

4 răspunsuri:
| DaniTDCI a răspuns:

Nu, nu sunt adevarate, daca cineva castiga bani din chestia aia, atunci o mai publicau sa vada toata lumea?

| nimenisinimik a răspuns:

Da,eu,vand oua de porumbel!

| VeronicaN18 a răspuns:

Nu te complica, dupa auzite nu merita sa iti pierzi timpul cu asa ceva.

| Sn4k3 a răspuns:

Poti sa faci bani prin shopify, doar ca trebuie sa te pricepi si sa ai rabdare la inceput.
https://www.quora.com/Is-Shopify-scam
Mai cauta pe google daca vrei sa vezi cazuri.