| anonim_4396 a întrebat:

Sunt baiat, am 1.60 metrii si undeva la 45-50kg(asta nu cred ca e relevant pentru ceea ce urmeaza sa intreb). Poate cineva sa-mi spuna cam ce marime mi ar trebui pentru un palton?

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Masoara latimea umerilor de la mijlocul bratului stang pana la dreptul. Sau ia o haina care ti-e buna, chiar un pic mai larga si masoar-o. Apoi vezi in ghidul de masuri de aici: https://www.fashionup.ro/ghid-marimi-univ.html

| fischer3 a răspuns:

Cred ca S