| AlexandruInu a întrebat:

Salut sunt baiat am 16 ani si vreau sa imi las parul lung.Doar creasta sa fie lunga, dar problema este ca am parul gras. Dupa o zi el se face foarte uleios. Ce pot sa fac? Sii stiti cumva cum pot sa imi fixez parul dar in acelasi timp sa fie si plexibil si plin de volum?

3 răspunsuri:
| MadamSpanacus a răspuns:

Si eu am parul uleios, si il spal zilnic, alta solutie nu este, decat sa cumper sampoane speciale pentru reglarea producerii de sebum, sau, incerci sa ti inveti parul incet incet sa fie spalat mai rar. De exemplu incepi sa il speli odata la 2 zile, cand vezi ca se obisnuieste si rezista mai mult curat mai maresti perioada la care il speli. Si fii mai explicit la faza cu fixatul parului

| AlexandruInu explică (pentru MadamSpanacus):

Eu folosesc spuma momentan dar vreau ceva ce il fixeaza cat de cat dar sa pot si sa il modelez cand vreau.

| Ioana2006 a răspuns:

Încearcă sa pui sare in șampon.Eu am parul lung si merge.Si sa te speli mai des.