| Stefan_Emanuel_Popescu_1996 a întrebat:

Sunt in cautare de un cub rubik bun, original, sub 50 lei. Poate sa fie si la un pret mai mic, Dar daca nu va pricepeti nu cautati pe google cub rubik, si nu vreau anunturi de pe okazii etc( Site-uri pe care poti lua scam) Si ps: 50 de lei fara transport.

13 răspunsuri:
| Stefan_Emanuel_Popescu_1996 explică (pentru Salontanul):

Multumesc mult de raspuns, dar as vrea sa fie un magazin mai popular, si sa vad insigna de pe centrul alb al cubului, Dar multumesc

| Seby52 a răspuns:

Salut. Daca ai vreun magazin Jumbo in apropiere ai putea sa-ti iei de acolo. Eu mi-am luat un 4x4 si este extrem de bun. Am dat doar 20 de lei sau ceva de genul.

| Bula a răspuns (pentru Seby52):

Cubul Rubik ORIGINAL este de 3x3x3, nicidecum de 4x4 (care o fi ceva piratata)!

| userul7200 a răspuns (pentru Seby52):

Cred ca el se refera la acelea special concepute pentru speedcubing, care se pot manevra foarte usor, nu alea simple care de-abia le rasucesti. In cazul asta, pretul lor incepe cam de la aprox. 15$ si nu cred ca se gasesc in magazinele obisnuite, dar poti comanda online.

| Stefan_Emanuel_Popescu_1996 explică (pentru userul7200):

Da, exact. Dar la speedcubing se folosesc originale, pentru ca eu am un cub rubik bun, la 10 lei, dar in 2 luni i-au cazut piesele. Si unul fake l-am luat la primul meu cub rubik si in Romania gasesti la 50 de lei cub rubik original, am vazut la 30 de lei (second hand) si am vazut si la 80 de lei in auchan (tot 3x3x3) deci se gasesc uneori ieftin

| Stefan_Emanuel_Popescu_1996 explică (pentru Bula):

Exista 4x4 originale

| Stefan_Emanuel_Popescu_1996 explică (pentru Seby52):

Multumesc de raspuns, dar nu sunt in apropiere de un magazin Jumbo

| Bula a răspuns (pentru Stefan_Emanuel_Popescu_1996):

Aici poti gasi istoria cubului si poti vedea si care e cea originala, dar si alte informatii:
http://ro.wikipedia.org/wiki/Cubul_Rubik

| Stefan_Emanuel_Popescu_1996 explică:

Multumesc mult de raspuns

| Ion_Zvarici_1972 a răspuns:

Poti gasi un cub rubik de calitate sub 50 lei. Eu ti-as recomanda cubul QingHong 3x3x3 al celor de la KungFu. Este un brand mai recent dar ca si calitate este la fel de bun cum sunt cuburile celor de la YongJun - Moyu. Poti gasi alte branduri, si cuburi de calitate pe www.ultimax.ro

| M_Iosif_1992 a răspuns:

Salut
Gasesti aici cub rubik foarte flexibil si rapid de operat

https://www.olx.ro/......7Vm5w.html