| McAlexica a întrebat:

Tot caut de ceva timp să găsesc și eu cereale străine colorate (am eu o manie ciudată), îmi plac foarte mult dar nu prea găsesc. Am descoperit că vând 3 sortimente pe landoftreats.ro dar nu sunt chiar ce mi-aș dori eu, dacă s-ar putea să găsesc Cap'n Crunch sau Lucky Charms, din câte știu Kellogg este și în România dar nu am văzut să aibă vreun parteneriat cu un vreun brand de magazine. Acum vine întrebarea, voi știți cumva de unde aș putea lua și eu din Romania, oriunde și din magazin și de pe internet, nu contează.

PS: Nu Cereal Crunch, e foarte calitativ ca preț, produs, dar vreau să am și eu personal în casă.

Răspuns Câştigător
| bogdy20000 a răspuns:

Caută pe xomarket, au magazin in București și livrează toate felurile de "junkfood" și dulciuri din alte tari, totusi, Lucky Charms urile sunt vreo 30 de lei o cutiehappy

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Cumpara-ti cereale ne-colorate, din care- si cat doresti.
La magazine gasesti coloranti alimentari pentru prajituri. Le poti amesteca intre ele sa obtii culoarea dorita. Poti folosi si coloranti NATURALI (folosite pentru vopsirea oalelor de Pasti, de exemplu sfecla rosie).

Faci o solutie atat de concentrata cat doresti si amesteci colorantul cu cerealele. Le pui la uscat cateva zile la loc cald si bine aerisit (de exemplu pe calorifer).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce ai vrea sa ai cereale americanesti in casa?
Daca ai trai in america, ti-ar fi dor de alea romanesti.
Au acelasi gust toate.