| Valentinbaciu2002 a întrebat:

Am comandat ceva de pe Altex care a venit cu Cargus. Am avut surpriza sa constat ca la despachetarea comenzii cutia produusului meu e sparta, produsul nu pare afectat, dar ce pot face in privinta asta? Cred ca este din cauza curierului, m-am uitat mai bine in ambalajul de la ei si e zgariat in zona in care a fost zona sparta. Cui sa ma adrssez si ce pot face? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Ora de net a răspuns:

Salut,

În cazul în care acea cutie spartă nu face parte din produsul propriu-zis, produsul corespunde descrierii, iar funcționarea acestuia nu este afectată, poți decide să păstrezi produsul.

Dacă tu consideri că ar trebui ca produsul tău să fie reparat, înlocuit sau să ți se returneze banii, atunci poți începe prin a citi Politica de retur de la Altex. O găsești aici: https://altex.ro/suport-clienti/servicii-retur-produse/ Aici este menționat faptul că poți returna gratuit în maxim 14 zile calendaristice de la data livrării. Asigură-te că iei o decizie înainte de a trece această perioadă.

Pentru a discuta cu ei despre situație, îi poți suna la numerele afișate aici, în timpul programului: https://altex.ro/suport-clienti/retur/

Atunci când comandăm de pe internet, avem de multe ori varianta de a plăti suplimentar pentru a putea să deschidem și verificăm coletul atunci când ajunge curierul. În cazul în care observi deteriorări ale ambalajului sau produsului, poți să nu accepți produsul. Poate te ajută această opțiune pentru a evita astfel de situații în viitor.

5 răspunsuri:
| antimulte a răspuns:

Daca produsul e ok, cu ce te mai incalzeste cutia lui. Verifica aparatarul sau ce ti-a venit in respectiva cutie cu mare atentie, si daca e ok depinde doar de tine daca vrei sa faci retur sau nu. Cutia se poate afecta si de la altex si de la curieri, ca pana la tine trece prin mai multe maini marfa... undeva pe parcurs i s-a intamplat respectivei.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Faci retur la altex

| gabicoo a răspuns:

Faci Retur!
Data viitoare când comanzi ceva de pe net pui condiția desfacerii coletului la primire înainte de efectuarea plății! Așa vor fi mai atenți și cei de la magazin și doreii de la firmele de curierat!

| siriusblack98 a răspuns:

Sincer in locul tau nici nu m-as complica.Mai am eu o cunostinta care tot asa a comandat ceva dar el de la Flanco, de 3 ori a facut retur produsului (o masina de spalat) pentru conditia ambalajului si cateva zgarieturi pe care abia le vedeai, si de 3 ori l-a primit la fel.Bineinteles tot de 3 ori a platit ca fraierul pretul transportului pe retur ca nu a vrut banii inapoi, a vrut neaparat produsul in sine fara zgarieturi. Daca n-ai ce face cu banii si cu timpul tau mai bun, cauti pe net un nr de telefon de la Altex si faci o sesizare'reclamatie.Scrie oricum si pe actele pe care le-ai primit odata cu produsul.

| MeConstantine a răspuns:

Bună,
Retur produs cu banii înapoi sau dacă este ceva ce poți cara te duci fizic la magazinul alte și îl returnezi și le spui ca sunt obligați sa îți ofere banii înapoi daca returnezi produsul în 30 de zile.
Pe viitor dacă vezi ambalajul deteriorat refuza produsul din prima.