| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU.
Am comandat de pe eMAG un produs de 1000 lei.
Iar după 8 zile cam așa l-am văzut la 900.
Un prieten mi-a spus ca dacă sun la ei îmi trimit un voucher cadou și pot sa îmi cumpăr ceva gratis de 100 lei deoarece produsul încă mai drept de retur.
Este adevarat?

Răspuns Câştigător
| Brizbriz a răspuns:

Am scris "cum pe ei returul ii costa"
deci, pentru tine, e pe gratis, pentru ei, nu
adica, tu ai dreptul sa nu platesti returul, dar ei nu pot face retur fara sa plateasca curierul, ceea ce demonstreaza ca o sa le para bine sa iti dea un voucer decat sa faci retur (platit de ei) si sa cumperi din nou produsul

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Faci retur și îl iei pe ăla mai ieftin și gata

| Brizbriz a răspuns:

DAP, ai drept de retur 14 zile daca nu e vandut de eMAG si 30 daca e vandut de eMAG, cum pe ei returul ii costa, or sa vrea sa iti dea voucer

| Anonim7391 a răspuns (pentru Brizbriz):

Pai și ăla e gratis nu? Sau platesc ceva pe el

| Anonim7391 a răspuns (pentru Brizbriz):

Sau cu acel voucher pot sa îmi cumpăr ceva pe moca ce 100 lei nu? Nu trebuie neaparat aceelasi produs

| Brizbriz a răspuns (pentru Anonim7391):

Da, evident, poti chiar sa reduci pretul unui produs, aplicand voucerul, si sa platesti diferenta, deci nu trebuie neaparat un produs de exact 100 de lei

| Anonim7391 a răspuns (pentru Brizbriz):

Pai am găsit o boxa portabila la 130 de lei deci cu voucherul o scot la un pret de 30 de lei

| Brizbriz a răspuns (pentru Anonim7391):

Dawinking

| Anonim7391 a răspuns (pentru Brizbriz):

Merita treaba asta poți face rost de produse gratuite lejer sau reduse dacă ei fac reducere

| Brizbriz a răspuns (pentru Anonim7391):

Am scris "cum pe ei returul ii costa"
deci, pentru tine, e pe gratis, pentru ei, nu
adica, tu ai dreptul sa nu platesti returul, dar ei nu pot face retur fara sa plateasca curierul, ceea ce demonstreaza ca o sa le para bine sa iti dea un voucer decat sa faci retur (platit de ei) si sa cumperi din nou produsul