| Nita_Alin_2002 a întrebat:

Am comandat de pe genios.ro un cub Rubik și am ales sa vina prin posta romana. Cam in cât timp o sa ajungă? Sau unde pot vedea când ajunge?

Răspuns Câştigător
| Nita_Alin_2002 explică:

Buna! Uite cateva informatii:

Comenzile plasate, având ca opţiune de transport "Poşta Română", ajung oriunde în ţară în decurs de 3 zile lucrătoare de la data expedierii.
– Când coletul ajunge la oficiul poştal de care aparţineţi, veţi fi înştiinţat printr-un aviz poştal.
– Vă prezentaţi cu acesta şi cu buletinul persoanei al cărei nume apare pe comandă, la oficiu.
– Plătiţi suma afişată la plasarea comenzii şi intraţi în posesia coletului.
(Acești timpi pot varia uneori în funcție de perioadă, oficiu poștal și alți factori pe care nu îi controlăm.)
Toate comenzile recepționate până în ora 17:00 vor fi expediate a doua zi lucratoare prin Poșta Română sau FanCourier.

| Surtulecs a răspuns (pentru Nita_Alin_2002):

Aceste informatii sunt prezentate de catre genios.ro

Uitati si linkul cu informatiile:

https://www. genios.ro/despre-livrare/

| Nita_Alin_2002 explică (pentru Surtulecs):

Cât timp poate sta la posta după ce a ajuns? Pana ma duc sa îl iau

| Surtulecs a răspuns (pentru Nita_Alin_2002):

Coletul poate sta in posta si 2 saptamani pana cand il ridicati. Dar indicat este sa il ridicati in terment de o saptamana.
Tine si de politica fiecarei poste.