| Anoniq a întrebat:

am comandat joi niște produse de pe eMAG, dar din păcate am aflat pe parcurs ca sunt livrate de sameday si in weekend din cate am înțeles nu livrează, comanda nu mai pot sa o anulez dar se întâmplă ceva daca ii spun curierului săptămâna viitoare cand o sa vină ca nu il mai vreau? Nu stau o săptămână dupa curier, mulți spun lucruri proaste despre Cargus dar tot timpul mi-au livrat produsele a doua zi, dar consider ca Sameday este cea mai proastă firma, am încercat sa ii contactez, dar normal că nu mi-au răspuns

15 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

O sa ți-l aducă. Chiar dacă e posibil sa îți întârzie.

| Anoniq explică (pentru Sofer):

Sameday livrează si in weekend?

| Furnicuta000 a răspuns:

In perioada asta comenzile de pe eMAG intarzie, vin cam intr-o saptamana. Nu stiu ce probleme ai avut cu sameday, eu am primit coletul exact la data la care scria in contul eMAG ca o sa ajunga. Eu zic sa ai rabdare, nici cargus nu livreaza in weekend.
Poti sa refuzi coletul la livrare, nu te obliga curierul sa il iei, doar ca o sa fie o bulina neagra la eMAG. Daca refuzi cateva colete cu ramburs, eMAG o sa refuze sa iti mai trimita cu ramburs pe viitor si va trebui sa platesti doar in avans.

| Anoniq explică (pentru Furnicuta000):

In contul eMAG, estimează ca produsele trebuie sa îmi ajungă pe data de 8 sau 9, adică in acest weekend, totodată, curierul nu lucrează in weekend (sameday), care e logica?

| Speranta12 a răspuns (pentru Anoniq):

Pai si nu mai vrei produsul doar din acest motiv? Mi se pare pueril

| Anoniq explică (pentru Speranta12):

Nu contează asta, daca nu îți convine, nu are rost sa mai comentezi, nu de asta am pus întrebarea că ție nu îți convine motivul

| Speranta12 a răspuns (pentru Anoniq):

Pai logic e ca daca chiar ai nevoie de acel produs astepti si mai mult pentru el, nu faci atatea mofturi

| Anoniq explică (pentru Speranta12):

Fac mofturi pe banii tai? Nu prea cred

| Speranta12 a răspuns (pentru Anoniq):

E vorba ca daca chiar ai nevoie de acel produs, nu ai mai fi facut mofturi pe TPU, e ilogic sa renunti la un produs, pentru ca nu ti-l aduce azi sau maine. Inseamna ca l-ai comandat doar ca sa te afli-n treaba

| laviniaaaaaaaaa a răspuns (pentru Furnicuta000):

Scuze că te corectez. Cargus mi-a adus comanda și în weekend. Și asta de două ori big grin

| alexalx1234 a răspuns:

Mie scarbele de la sameday imi fac figuri cand le dau banii. Ba ca sunt prea multe bancnote de 1 leu, ba ca prea multe de 5, ba ca prea multe de 10. Niciodată nu sunt multumiti. Cu Cargus nu am avut niciodata probleme.

| Speranta12 a răspuns:

Adica cum? Tu nu mai vrei produsul doar pentru ca nu ti-l aduce curierul suficient de repede?! "se întâmplă ceva daca ii spun curierului săptămâna viitoare cand o sa vină ca nu il mai vreau? Nu stau o săptămână dupa curier"

| Anoniq explică (pentru Speranta12):

Pai da, pe eMAG imi spune ca trebuie să ajungă astăzi sau maine, pe data de 8-9, cum să ajungă astazi sau maine daca ei nici nu lucrează in weekend? Ma refer la curier

| Furnicuta000 a răspuns (pentru Anoniq):

Eh asa fac ei, asta pentru ca in anumite circumstante se livreaza si in weekend dar livrarea standard nu se face in weekend

| florin926481f a răspuns:

Eu nu am avut probleme cu sameday, mi au livrat mereu in cel mult 2 zile(fara weekend).Si nu cred ca daca ti le livra cu cargus venea curierul in weekend