| skyfyz a întrebat:

Salut TPU! Am cumparat accidental un abonament pe google play pentru aplicatia Yoga Fitness Guru. (50$) Am trimis o cerere de rambursare dar au spus ca nu pot rambursa aceste tipuri de achizitii. Ce pot face in aceasta situatie? Mentin inca odata, AM CUMPARAT ACCIDENTAL, fara sa stiu. Va rog seriozitate si dau funda pentru cel mai bun raspuns! Am pierdut niste bani degeaba...

Răspuns Câştigător
| Zuzu1991 a răspuns:

Pe google play nu poti sa cumperi abonamente pe o aplicatie, ci doar aplicatii, deci tu abonamentul l-ai facut la firma care tine aplicatia, asa ca, google play nu te poate ajuta cu nimic

incearca sa vorbesti cu ei, iar daca nu reusesti, atunci accepta plata pentru PROSTIE, si sa nu crezi ca vreau sa te insult, si eu m-am ars cu vreo 55 de euro tot din PROSTIE, am tinut roaming-ul de date activat pe telefon, am stat pe net in tren (laptop) si am trecut cu trenul pe langa granita din sud (Drobeta-Turnu Severin) si bineinteles ca am facut roaming la sarbi, care nu sunt in UE si roamingul... USTURA... RAU, RAUUUUUU

asa ca, data viitoare nu mai tine card salvat in telefon, e clar ca mai devreme sau mai tarziu accidente se intampla, astia fac aplicatii cu click bait cat cuprinde
sau nu mai tine bani pe card (la ING am banii in contul de economii, iar cand am nevoie, bag in card bani cu aplicatia ING de pe telefon NUMAI cat am nevoie si fac plata imediat)
etc.

4 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Nașpa

| Wr3nch a răspuns:

E cam greu sa zici ca a fost aciedental cand trebuie sa *confirmi* plata.

| skyfyz explică (pentru Wr3nch):

Nu a fost nevoie de confirmare... pur si simplu am vazut pentru o secunda butonul si l-am apasat. Dar totusi ce pot face in situatia asta?

| Violleta2022 a răspuns:

Imi pare rau pentru tine, dar accidental nu poti cumpara nimic, inseamna ca ai apasat pe buton, ca nu se face nimic fara actiunea ta.
Din pacate, in situatia actuala nu poti face nimic.
Inveti din greseli si pe viitor nu mai submiti nimic, inainte sa citesti de 100 de ori, pe ce apesi si accepti.