| nitumarius a întrebat:

Am dat o comanda de pe olx de la un barbat de o pereche de adidasi nike air force one. fake.
Mi-a venit perechea gresita si am sunat la acelasi om si mi s-a spus ca va ajunge luni sau marti. Nu au ajuns asa ca l-am sunat miercuri inapoi si a spus ca ma va suna el. Nu m-a sunat pana joi seara, asa ca l-am sunat eu. Joi seara m-a amanat si mi-a spus sa-l sun vineri dupa ora 12 dar i-am spus ca nu mi se pare corect si ca vreau sa se rezolve cat mai rapid si ca nu mai vreau sa astept ca astept de o saptamana. Dovada am doar conversatii telefon (neinregistrate), conversatii pe whatsapp / olx. Dupa ce i-am spus ca nu mai vreau sa astept a inceput sa ma injure si mi-a inchis.
Ce sa fac? E vreo sansa sa-mi primesc banii inapoi?

1 răspuns:
| Trustmotorcy a răspuns:

Prin OLX nu sunt deloc sigure astfel de tranzacții, de asta e bine la livrare să desfaci coletul și să precizezi că dorești cu verificare.

Ce rămâne de făcut, îi spui că vei merge la o secție de poliție și-l vei reclama pentru înșelăciune. Dacă suma este mare, atunci mergi să te interesezi la biroul de informații cum se procedează.