| Zuzumilk26 a întrebat:

Am dat o comanda ieri pe joom si a fost confirmată. Cand urmează să fie expediată?

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Eu am primit o comanda si dupa 78 zile. E adevarat ca daca intarzie peste 75 zile, ei iti dau banii. Eu am primit si comanda si banii. Este un magazin Ok.

| Violleta2022 a răspuns:

Cand iti spun ei!

| Zuzumilk26 explică (pentru Violleta2022):

Asta vreau sa stiu. După cate zile se expediază?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Zuzumilk26):

Expedierea este in functie de: tara de destinatie si de serviciul postal folosit.
Vanzatorul anunta de obicei ca pregateste si trimite pachetul in 1-3 zile lucratoare, asteptand ca sa el primeasca banii in cont, pentru ca ebay-ul este un fel de tranzactie internationala, care necesita un pic mai mult timp, decat tranzactiile locale, sa transfere banii.
Unii trimit pachetul a doua zi, altii dupa cateva zile, depinzand si cat sunt de aglomerati.
Dar in functie de tara unde se trimite pachetul si de serviciul postal folosit, poate dura intre 1 saptamana (daca vine din Europa), sau chiar 1-2 luni daca vine din China, America sau alte colturi ale lumii. Ma refer la tara de destinatie: Romania.

Eu am cumparat din Rusia niste ingrasamant de orhidee, care mi-a ajuns in Australia, dupa 5 saptamani, iar din China, cu posta normala, dupa 2 saptamani.
Nu expedierea este problema, ca aia se face relativ rapid intre 1 si 3 zile lucratoare, ci transportul international, care poate dura saptamani multe, daca serviciul postal ales, este cel mai ieftin posibil.

| Gikki a răspuns:

Ai ceva de așteptat, eu am dat o comanda pe 15 noiembrie și încă nu a ajuns. În aplicație îmi scrie că dacă nu îmi ajunge până pe data de 25 ianuarie 2020 îmi returnează banii