| Stargoz a întrebat:

Am dat o comanda pe Amazon (asta e prima mea comanda) cu cardul de credit si imi tot da mail spunand ca: your payment method has been declined. Si nu inteleg de ce adica am pus bani pe el si am trecut toate datele corect. Comanda contine cateva carti. 3 vin dintru-un loc si una din altul. Si la ultima imi arata o casuta in care scrie problem with order si la restul scrie change shiping speed. Cand apas pe problem with order imi apare o fereastra in care spune ca refund may take loger dar nu vreau sa dau niciun refund. Deci cartea asta mai vine sau ce? Si care e faza cu payment method-ul?

Răspuns Câştigător
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Verifica inca o data daca ai introdus corect numarul cardului si codul ala de trei cifre de pe dos. Poate e o greseala acolo. Sau, poate nu aveai bani suficienti si pentru produse, si pentru taxa de expediere. Atata timp cat plata ti-a fost respinsa, nu-ti vine niciun colet.

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Poate nu poți face plata la ei din cauza cardului, unele carduri/bănci nu permit plăți în afară

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu este card acceptat.

| CiupercuțulCrăcănat a răspuns:

Cu comenzile platite de pe cardul de credit sunt uneori probleme, mai ales la Amazon. Incearca ceva de debit sau Revolut/Monese daca ai. Sunt psihopati cu siguranta tranzactiilor si de multe ori refuza instant plata numai pentru a nu avea apoi mai multe probleme.