| Ilie_Robert_1991 a întrebat:

Am facut o comanda din America.Coletul a ajuns cu bine in Romania. Este acum la posta din orasul meu. Cand ma uit la tracking,langa colet apare un steag, unde zice pick up. Trebuie eu sa merg dupa colet?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Coletul este din SUA si trebuie sa treaca prin vama. Postasul este un idiot. Nu-l poate aduce el. Trebuie sa te prezinti cu Cartea de Identitate la oficiul postal care are si rol de vama: 0233-229 825
Suna la numarul ala si intreaba unde-i! Se pare ca asta-i numarul la OF. P. Nr. 4: 0233-229-826. Incearca-le pe amandoua!

7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mergi urgent la acel oficiu postal. Chiar astazi dimineata a spus la stiri ca un colet din SUA a facut 5 zile si l-au tinut la Posta Romana 4 luni fara sa anunte, idiotii!

| Ilie_Robert_1991 explică (pentru Salontanul):

Da.Coletul a ajuns la Posta din Piatra Neamt, insa eu stau la sat.I-am spus postasului sa imi aduca acel colet si a spus ca il aduce.Ce ar trebui sa fac? Sa ma duc eu?

| Ilie_Robert_1991 explică (pentru Salontanul):

Hmm. Nu mi-a venit niciun aviz. E destul sa ma duc la posta cu tracking number-ul si buletinul?

| Salontanul a răspuns (pentru Ilie_Robert_1991):

Daca nu ti-a venit aviz, suna la posta si intreaba daca poti sa te duci.

| Salontanul a răspuns (pentru Ilie_Robert_1991):

Coletul este din SUA si trebuie sa treaca prin vama. Postasul este un idiot. Nu-l poate aduce el. Trebuie sa te prezinti cu Cartea de Identitate la oficiul postal care are si rol de vama: 0233-229 825
Suna la numarul ala si intreaba unde-i! Se pare ca asta-i numarul la OF. P. Nr. 4: 0233-229-826. Incearca-le pe amandoua!

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Atentie! Trebuie sa fie un oficiu din judet cu vama.

| Violleta2022 a răspuns:

Pai, du-te la posta cu buletinul sa-l ridici!

andreia67
| andreia67 a răspuns:

Da. Mergi la oficiul postal cu vama, daca spui ca trackingul arata ca ti-a ajuns. Probabil vei primi si aviz in cutia postala in 1-2 zile.