| DonGiani a întrebat:

Am fost sa îmi fac o rata la flanco și nu a mers în motivul refuzului scria ce gen 'security global' și mi-au refuzat rata. Sunt angajat în regula și nu am nici o datorie. Ce înseamnă asta? A mai trecut cineva prin asa ceva? Explicați-mi și mie va rog. Ofer fundă.

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

De ce nu i-ai intrebat pe ei, motivul refuzului?
Nu inseamna nimic "security global" pentru tine, doar nu au vrut sa-ti spuna adevaratul motiv.
Posibil sa ai salariul prea mic si sa nu poti platii lunar, posibil sa nu ai credibilitate samd.

| DonGiani explică (pentru Violleta2022):

Mi s-a spus că îndeplinesc aceste condiții.

| Violleta2022 a răspuns (pentru DonGiani):

Daca indeplinesti acele conditii, de ce te-au refuzat?
Cere-le motivul in scris!

| DonGiani explică (pentru Violleta2022):

Pai ăsta a fost motivul care scrie acolo 'Security global'

| Violleta2022 a răspuns (pentru DonGiani):

In primul rand, "security global" este un mesaj dea-l computerului, nu un motiv real si corect in limba romana.
Ce sa-tifii spus, te-a nrespins computerul, sau progarmaul lui?
de ce nu sunt seriosi sa-ti spuna adevaratul motiv?

| Violleta2022 a răspuns (pentru DonGiani):

Ai cumva cazier la Politie, sau esti urmarit penal, ori ai alte datorii pe rol?
De ce ai avea o asemenea interdictie?

| DonGiani explică (pentru Violleta2022):

Nu am cazier și nici probleme de genul asta.

| Violleta2022 a răspuns (pentru DonGiani):

Inscrie-te in audienta la director si cere explicatii.
Daca esti eligibil sa poti lua un imprumut legal, iar functionarul de acolo nu a vrut sa ti-l acorde, atunci poate fii o problema personala, ori nu te-a placut functionarul.

| DonGiani explică (pentru Violleta2022):

Am luat pana la urmă.