| Braysto a întrebat:

am o întrebare am 14 ani și vreau să comand ceva de pe idei3d, pot comanda și ridica eu coletul? Sau trebuie să am 18 ani?

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Poti si la 14, daca e prin curier de multe ori nici buletinul nu-l cere.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Trebuie sa ai o carte de identitate si banii.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Te rog frumos sa-i spui lu' "intelighentul" ala de Adry05 ca buletine nu se mai fabrica de 15 ani. Potrivit legii se numeste carte de identitate.

| Eu2208 a răspuns:

Trebuie doar sa ai buletin/ carte de identitate, banii si chitanta pentru colet. Daca ai luat de pe un site (aliexpress) trebuie sa ai screenshot ( mie asa mi-a cerut adica lui mama ca eu am 12)

| Whavey a răspuns:

Eu am preluat foarte multe comenzi de la Fan curier si domnul nu mi-a cerut nici un act, m-a sunat am stabilit locul, iar cand am ajuns acolo m-a întrebat dacă eu am comandat. Am spus da, am luat coletul si aia e.