| OvidiuMC a întrebat:

Am o intrebare legata de marca de pantofi sport ASICS. Cum imi dau seama daca o pereche sunt fake sau originali (am dat ceva bani pe o pereche de ASICS Gel Lyte 3) si ce parere aveti despre ei (rezistenta, durabilitate, etc.)? Multumesc!

1 răspuns:
| 17Ioana a răspuns:

De regula Asics nu sunt asa cautati precum nike-adidas si nu prea se fac replici. Cel putin eu asa stiu.
Ce tine de rezistenta si durabilitate, tine de tine cum ii folosesti si de noroc as putea spune.
Eu am luat o pereche de adidasi dama de pe https://www.iarena.ro/produse/incaltaminte-dama/adidasi-dama/ de vreo 6 luni, sunt ca noi.
Toti producatorii de incaltaminte recomanda ca trebuie sa ai 3 perechi de incaltaminte, pentru a-i schimba din cand in cand ( sa nu-ti dai seama ca se strica prea repede de la exploatare)